Skip to content

2810 Kathleen Terr

Union, NJ 07083

Built 1963

Last Sale Price
$397,000
Last Sale Date
Nov 29, 2007

Property Information

Block4603
Lot28
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF2SFG1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,400
37%
Improvement Value:$34,900
63%
Total Assessment$55,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,360+3.1%
2024$11,983+6.2%
2023$11,286+2.0%
2022$11,061+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$397,000
DeedBook 5685, Page 581

Property Sale

Sale
$210,000
DeedBook 3567, Page 645

Property Built

Built

Year Built: 1963