Skip to content

159 Jockey Hollow Way

Union, NJ 07083

Built 1983

Last Sale Price
$210,000
Last Sale Date
Nov 11, 1996

Property Information

Block4605
Lot11
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2SF-G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$21,100
31%
Improvement Value:$47,100
69%
Total Assessment$68,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,243+3.1%
2024$14,778+6.2%
2023$13,919+2.0%
2022$13,641+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$210,000
DeedBook 4471, Page 90

Property Built

Built

Year Built: 1983