Skip to content

2134 Briarwood La

Union, NJ 07083

Built 1983

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 16, 2021

Property Information

Block4605
Lot6
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage988
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,900
39%
Improvement Value:$32,100
61%
Total Assessment$53,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,846+3.1%
2024$11,485+6.2%
2023$10,817+2.0%
2022$10,601+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$212,000
DeedBook 4117, Page 341

Property Built

Built

Year Built: 1983