Skip to content

22 Mary Ave

Vauxhall, NJ 07088

Built 1965

Last Sale Date
Oct 11, 2018

Property Information

Block4709
Lot5
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF2 1/2SFG2
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$8,500
21%
Improvement Value:$32,500
79%
Total Assessment$41,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,164+3.1%
2024$8,884+6.2%
2023$8,368+2.0%
2022$8,201+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1965