Skip to content

13 May Terr

Vauxhall, NJ 07088

Built 1940

Last Sale Date
Mar 20, 2000

Property Information

Block4813
Lot7
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF2SCBG2
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$12,300
30%
Improvement Value:$28,700
70%
Total Assessment$41,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,164+3.1%
2024$8,884+6.2%
2023$8,368+2.0%
2022$8,201+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 4954, Page 169

Property Built

Built

Year Built: 1940