Skip to content

2474 Dorchester Rd

Union, NJ 07083

Built 1910

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 27, 1998

Property Information

Block5002
Lot4
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF2S
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$22,000
43%
Improvement Value:$29,100
57%
Total Assessment$51,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,421+3.1%
2024$11,073+6.2%
2023$10,429+2.0%
2022$10,221+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1910