Skip to content

2031 Stecher Ave

Union, NJ 07083

Built 1928

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 8, 2009

Property Information

Block5224
Lot1
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF2SFG1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$15,000
41%
Improvement Value:$21,600
59%
Total Assessment$36,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,180+3.1%
2024$7,931+6.2%
2023$7,470+2.0%
2022$7,321+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$208,083
DeedBook Login required, Page Login required

Property Built

Built

Year Built: 1928