Skip to content

2010 Morrison Ave

Union, NJ 07083

Built 1948

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 15, 2003

Property Information

Block5224
Lot12
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF1 1/2SFG1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$19,500
44%
Improvement Value:$24,800
56%
Total Assessment$44,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,901+3.1%
2024$9,599+6.2%
2023$9,041+2.0%
2022$8,861+1.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$155,000
DeedBook Login required, Page Login required

Property Sale

Sale
$148,000
DeedBook Login required, Page Login required

Property Built

Built

Year Built: 1948