Skip to content

Stanley Terr

Union, NJ 07083

Commercial

Last Sale Price
$950,000
Last Sale Date
Sep 23, 2021

Property Information

Block5404
Lot1

Sq Footage---
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,200
93%
Improvement Value:$2,300
7%
Total Assessment$33,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,488+3.2%
2024$7,259+6.2%
2023$6,837+2.0%
2022$6,701+1.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$950,000
DeedBook 6439, Page 2223

Property Sale

Sale
$950,000

From: MICHAEL LYTWYN BYPASS TRUST

To: 1600 STUY LLC

DeedBook 6439, Page 2223NU CodeMulti-parcel package (30)Recorded11/16/2021