Skip to content

372 Tower StVauxhall, NJ 07088

Built 1925

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Apr 4, 2025

Property Information

Block5703
Lot44
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF2SFG2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,600
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$13,600
51%
Improvement Value:$13,200
49%
Total Assessment$26,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,990+3.1%
2024$5,807+2.0%
2023$5,694+2.0%
2022$5,581+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$210,000

From:

To:

Sq Ft1,600DeedBook 6428, Page 2886Recorded9/7/2021

Property Built

Built

Year Built: 1925