Skip to content

127 Oswald PlVauxhall, NJ 07088

Built 1923

Last Sale Price
$65,000
Last Sale Date
Jun 2, 1999

Property Information

Block5707
Lot3
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF1S
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$11,900
75%
Improvement Value:$3,900
25%
Total Assessment$15,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,531+3.1%
2024$3,424+6.2%
2023$3,225+2.0%
2022$3,160+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$65,000
DeedBook 4829, Page 13

Property Built

Built

Year Built: 1923