Skip to content

520 Green La

Union, NJ 07083

Commercial

Last Sale Price
$8,671,817
Last Sale Date
Jul 1, 2018

Property Information

Block606
Lot4
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionB1S
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$863,800
59%
Improvement Value:$608,700
41%
Total Assessment$1,472,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$329,118+3.1%
2024$319,076+6.2%
2023$300,523+2.0%
2022$294,529+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$8,671,817

From:

To:

DeedBook 6273, Page 748NU CodeAffiliated entity (3)Recorded7/10/2018