Skip to content

322 Forest Dr

Union, NJ 07083

Built 1938

Last Sale Price
$355,000
Last Sale Date
Aug 17, 2018

Property Information

Block801
Lot58
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF2SFG1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,484
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$21,200
43%
Improvement Value:$28,100
57%
Total Assessment$49,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,019+3.1%
2024$10,683+6.2%
2023$10,062+2.0%
2022$9,861+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$355,000

From:

To:

DeedBook 6281, Page 952NU CodeEstate / executor (10)Recorded8/20/2018

Property Built

Built

Year Built: 1938