Skip to content

327 Huntington Rd

Union, NJ 07083

Built 1940

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 20, 2009

Property Information

Block806
Lot6
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF1 1/2SFG1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$21,300
41%
Improvement Value:$30,300
59%
Total Assessment$51,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,533+3.1%
2024$11,181+6.2%
2023$10,531+2.0%
2022$10,321+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$176,000
DeedBook 4238, Page 341

Property Built

Built

Year Built: 1940