Skip to content

203 Elm St

Westfield, NJ 07090

Built 1963
Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$11,500,000
Last Sale Date
Mar 11, 2026

Property Information

Block2505
Lot6
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityWestfield Town
Tax Map Page1963

Building Details

Building Class---
Description2S-CB-A-NG
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage9,768
Acreage0.42

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$869,600
48%
Improvement Value:$945,600
52%
Total Assessment$1,815,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$42,766+2.0%
2024$41,913+1.9%
2023$41,151+0.1%
2022$41,096+0.4%
Property History

Property Sale

Sale
$4,300,000

From: WILLIAMS,PAUL R JR & GLICKMAN,S M

To: THE STOP & SHOP SUPERMARKET CO.,LLC

Sq Ft9,768DeedBook 5692, Page 942Recorded1/15/2008

Property Sale

Sale
$170,000
DeedBook 3535, Page 856

Property Built

Built

Year Built: 1963