Skip to content

755 Radley Rd

Westfield, NJ 07090

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 17, 2006

Property Information

Block4401
Lot57
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityWestfield Town
Tax Map Page1955

Building Details

Building Class17
Description2S-F-S
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,732
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$483,900
72%
Improvement Value:$190,000
28%
Total Assessment$673,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,926+2.1%
2024$14,616+2.0%
2023$14,326+0.2%
2022$14,293+0.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955