Skip to content

104 Marlboro St

Westfield, NJ 07090

Built 1956

Last Sale Price
$376,000
Last Sale Date
Nov 19, 2009

Property Information

Block5010
Lot3
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityWestfield Town
Tax Map Page1955

Building Details

Building Class17
Description2S-VS-S-AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,812
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$365,200
72%
Improvement Value:$143,200
28%
Total Assessment$508,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,449+2.1%
2024$11,215+2.0%
2023$10,997+0.2%
2022$10,971+0.4%
Property History

Property Sale

Sale
$376,000

From:

To:

Sq Ft1,812DeedBook 5793, Page 247Recorded12/2/2009

Property Built

Built

Year Built: 1956