Skip to content

232 Old Farm Drive

Great Meadows, NJ 07838

Built 2006

Last Sale Price
$178,750
Last Sale Date
Oct 30, 2009

Property Information

Block602.08
Lot8
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityAllamuchy Twp
Tax Map Page6.01

Building Details

Building Class37
DescriptionMODEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage892
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,000
46%
Improvement Value:$70,400
54%
Total Assessment$130,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,063+1.9%
2024$4,968+2.7%
2023$4,837+1.6%
2022$4,760-2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$178,750
DeedBook 2283, Page 96

Property Sale

Sale
$181,540
DeedBook 2156, Page 291

Property Built

Built

Year Built: 2006