Skip to content

48 Reservoir Road

Stewartsville, NJ 08886

Built 1906

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 6, 2000

Property Information

Block91
Lot9
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityLopatcong Twp
Tax Map Page3

Building Details

Building Class16
Description2S-F
Dwellings1
ZoningR5/2
Sq Footage2,144
Acreage3.58

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$120,800
49%
Improvement Value:$123,900
51%
Total Assessment$244,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,059+4.6%
2024$6,746-3.8%
2023$7,010+0.4%
2022$6,981-0.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1906