Skip to content

338 Liberty Road

Stewartsville, NJ 08886

Built 1980
Commercial

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Apr 14, 2022

Property Information

Block94
Lot9
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityLopatcong Twp
Tax Map Page3

Building Details

Building Class---
Description1SS
Dwellings1
ZoningR3/2
Sq Footage2,400
Acreage2.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$185,200
36%
Improvement Value:$325,000
64%
Total Assessment$510,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,240+4.5%
2024$14,587-3.6%
2023$15,138+0.4%
2022$15,076-0.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$985,000
DeedBook 2314, Page 65

Property Built

Built

Year Built: 1980