Skip to content

58 Overlook Drive

Stewartsville, NJ 08886

Built 2000

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 10, 2012

Property Information

Block99
Lot113
QualifierC0058
CountyWarren
MunicipalityLopatcong Twp
Tax Map Page4.01

Building Details

Building Class17
Description1ST FL CONDO
Dwellings1
ZoningR150
Sq Footage966
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,000
53%
Improvement Value:$53,200
47%
Total Assessment$113,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,381+4.5%
2024$3,236-3.6%
2023$3,359+0.4%
2022$3,345-0.2%
Property History
Sales3

Property Sale

SaleMulti
$192,000
DeedBook 2103, Page 228

Property Sale

SaleMulti
$184,500
DeedBook 2003, Page 281

Property Sale

SaleMulti
$96,518
DeedBook 1735, Page 83

Property Built

Built

Year Built: 2000