Skip to content

4 Marthas Way

Oxford, NJ 07863

Built 1996

Last Sale Price
$213,900
Last Sale Date
Jul 20, 1998

Property Information

Block33.02
Lot23
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityOxford Twp
Tax Map Page19

Building Details

Building Class17
Description2SF-L-2AG
Dwellings1
ZoningR40
Sq Footage2,510
Acreage0.49

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,900
19%
Improvement Value:$191,500
81%
Total Assessment$236,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,458+8.6%
2024$10,551+4.6%
2023$10,082+2.2%
2022$9,863+1.7%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$213,900
DeedBook 1585, Page 46

Property Built

Built

Year Built: 1996