Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
22 Market Street
Phillipsburg, NJ 08865
Public Property
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 12, 1991
Property Information
Block918
Lot6
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityPhillipsburg Town
Tax Map Page9
Building Details
Building Class---
DescriptionPARKING LOT
Dwellings1
ZoningB-3
Sq Footage---
Acreage0.39
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$65,800
67%
Improvement Value:$32,000
33%
Total Assessment$97,800
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|
Property History
No events match the selected filters.