Skip to content

290 Maple Ave

Phillipsburg, NJ 08865

Last Sale Date
Sep 9, 2022

Property Information

Block37
Lot2
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityPohatcong Twp
Tax Map Page2.01

Building Details

Building Class---
DescriptionPARKING LOT
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage---
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$64,800
83%
Improvement Value:$13,500
17%
Total Assessment$78,300

Sale
$0