Skip to content

10 Davis St

Washington, NJ 07882

Built 1950

Last Sale Date
Mar 10, 2009

Property Information

Block35
Lot49
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityWashington Boro
Tax Map Page4

Building Details

Building Class16
Description1S-F-L-1UG
Dwellings1
ZoningR2
Sq Footage1,107
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,700
32%
Improvement Value:$67,100
68%
Total Assessment$98,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,518+8.1%
2024$5,105+2.5%
2023$4,980-2.3%
2022$5,099+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1950