Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
257 E Washington Ave
Washington, NJ 07882
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 7, 2000
Property Information
Block73
Lot6
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityWashington Boro
Tax Map Page14
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningB1
Sq Footage---
Acreage1.29
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$124,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$124,100
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $7,310 | +7.7% |
| 2024 | $6,788 | +2.2% |
| 2023 | $6,639 | -2.3% |
| 2022 | $6,798 | +0.4% |
Property History
No events match the selected filters.