Skip to content

21-23 W Washington Ave

Washington, NJ 07882

Church/Charitable

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 9, 2023

Property Information

Block95
Lot5
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityWashington Boro
Tax Map Page12

Building Details

Building Class---
Description2S-S-A
Dwellings1
ZoningB2
Sq Footage3,924
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$24,000
11%
Improvement Value:$200,000
89%
Total Assessment$224,000

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$82,500
DeedBook 833, Page 51