Skip to content

107 Blue Spruce AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1975

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 10, 2024

Property Information

Block1034
Lot8
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page8A

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,220
Acreage0.52

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,800
29%
Improvement Value:$124,300
71%
Total Assessment$175,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,873+0.2%
2024$5,862-0.4%
2023$5,887+1.8%
2022$5,780+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1975