Skip to content

106 Larue AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 13, 2004

Property Information

Block1105
Lot4
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9G

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningRG4
Sq Footage986
Acreage0.32

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$54,800
44%
Improvement Value:$69,700
56%
Total Assessment$124,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,926+0.2%
2024$3,918-0.4%
2023$3,936+2.0%
2022$3,860+3.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1966