Skip to content

15 Robin RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 23, 2010

Property Information

Block1125
Lot16
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9E

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningRG4
Sq Footage1,120
Acreage0.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,600
38%
Improvement Value:$91,000
62%
Total Assessment$146,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,917+0.2%
2024$4,908-0.4%
2023$4,929+1.8%
2022$4,839+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960