Skip to content

9 Silver AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1964

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 18, 2021

Property Information

Block1219
Lot4
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9

Building Details

Building Class52
DescriptionMOBILE HOME
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage672
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$13,800
37%
Improvement Value:$23,100
63%
Total Assessment$36,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,238+0.2%
2024$1,235-0.4%
2023$1,241+1.8%
2022$1,218+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1964