Skip to content

6648 Black Horse PikeEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1956

Last Sale Date
Dec 4, 2015

Property Information

Block1219
Lot7
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9

Building Details

Building Class16
Description1SF3G
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,604
Acreage0.61

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$90,000
37%
Improvement Value:$153,300
63%
Total Assessment$243,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,910+0.2%
2024$7,896-0.4%
2023$7,930+1.9%
2022$7,781+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1956