Skip to content

2 Kingsley DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1977

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 4, 1993

Property Information

Block1302
Lot1
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page5F

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningRG4
Sq Footage1,816
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$57,200
32%
Improvement Value:$122,400
68%
Total Assessment$179,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,024+0.2%
2024$6,013-0.4%
2023$6,038+1.8%
2022$5,929+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1977