Skip to content

15 Kingsley DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1975

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 25, 2021

Property Information

Block1303
Lot110
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page5F

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningRG4
Sq Footage1,482
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,600
33%
Improvement Value:$120,700
67%
Total Assessment$181,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,081+0.2%
2024$6,070-0.4%
2023$6,095+1.8%
2022$5,985+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1975