Skip to content

82 Windsor DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1986

Last Sale Date
Dec 4, 2015

Property Information

Block1303
Lot70
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page5E

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG4
Sq Footage1,834
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$58,700
33%
Improvement Value:$121,800
67%
Total Assessment$180,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,054+0.2%
2024$6,043-0.4%
2023$6,068+1.8%
2022$5,958+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1986