Skip to content

2629 Ridge AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1970

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 3, 2003

Property Information

Block1306
Lot4
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page22A

Building Details

Building Class52
DescriptionMOBILE HOME
Dwellings1
ZoningRG4
Sq Footage966
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$13,300
23%
Improvement Value:$43,400
77%
Total Assessment$56,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,902+0.2%
2024$1,898-0.4%
2023$1,906+1.8%
2022$1,872+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1970