Skip to content

20 Patriot WalkEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1998

Last Sale Price
$119,520
Last Sale Date
May 8, 1998

Property Information

Block1317
Lot10
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page5

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG4
Sq Footage1,296
Acreage0.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$51,600
31%
Improvement Value:$117,200
69%
Total Assessment$168,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,662+0.2%
2024$5,651-0.4%
2023$5,675+1.8%
2022$5,572+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$119,520

To:

Sq Ft1,296DeedBook 6297, Page 218

Property Built

Built

Year Built: 1998