Skip to content

Lehigh Avenue(Block 1401 Lot 15)Egg Harbor Township, NJ 08234

Vacant Land

Last Sale Price
$2,500,000
Last Sale Date
Sep 20, 2022

Property Information

Block1401
Lot15
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page5A

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$16,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$16,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$547+0.2%
2024$546+2.7%
2023$531+1.8%
2022$522+2.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$2,500,000

To:

DeedBook 15374, Page 1680

Property Sale

SaleMulti
$15,000

To:

DeedBook 6744, Page 166