Skip to content

6113 Delilah RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1950

Last Sale Date
Oct 21, 1983

Property Information

Block1401
Lot57
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page5A

Building Details

Building Class16
Description1.5SB2G
Dwellings1
ZoningPO1
Sq Footage1,424
Acreage1.96

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$103,600
61%
Improvement Value:$67,200
39%
Total Assessment$170,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2018$4,886+1.6%
2017$4,811+2.1%
2016$4,710+3.4%
2015$4,555+5.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950