Skip to content

6001 Delilah RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Other Exempt

Last Sale Price
$5,000,000
Last Sale Date
Feb 28, 2003

Property Information

Block1501
Lot3
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page5

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2.51

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$175,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$175,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2006$1,595+7.5%
2005$1,483+10.0%
2004$1,348+10.5%
2003$1,220+2.7%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$5,000,000

To:

DeedBook 7427, Page 29387