Skip to content

6002 Black Horse PikeEgg Harbor Township, NJ 08234

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 22, 2017

Property Information

Block1501
Lot4
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page5

Building Details

Building Class---
Description1SGCB/OFFICE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.51

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$83,800
62%
Improvement Value:$50,500
38%
Total Assessment$134,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,504+0.2%
2024$4,496-0.4%
2023$4,515+1.8%
2022$4,433+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$175,000
DeedBook 5187, Page 71