Skip to content

6004 Black Horse PikeEgg Harbor Township, NJ 08234

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 22, 2017

Property Information

Block1501
Lot5
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page5

Building Details

Building Class10
Description1.5SF/OFFICE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.92

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$115,000
55%
Improvement Value:$94,100
45%
Total Assessment$209,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,013+0.2%
2024$7,001-0.4%
2023$7,030+1.8%
2022$6,902+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$175,000
DeedBook 5187, Page 71