Skip to content

6061 Delilah RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1975
Vacant Land

Last Sale Price
$50,000
Last Sale Date
Sep 23, 2016

Property Information

Block1508
Lot13
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page5

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningPO1
Sq Footage1,380
Acreage1.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$103,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$103,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,461+0.2%
2024$3,455-0.4%
2023$3,470-4.1%
2022$3,618+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$50,000

To:

Sq Ft1,380DeedBook 14139, Page 60563

Property Built

Built

Year Built: 1975