Skip to content

6048 Delilah RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2023
Commercial

Last Sale Price
$100,000
Last Sale Date
Nov 21, 2018

Property Information

Block1511
Lot1
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page5

Building Details

Building Class10
DescriptionDAYCARE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage5,488
Acreage1.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$131,400
19%
Improvement Value:$549,000
81%
Total Assessment$680,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$22,821+0.2%
2024$22,780+415.7%
2023$4,418+1.8%
2022$4,338+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2023

Property Sale

Sale
$100,000

To:

Sq Ft5,488DeedBook 14529, Page 61732