Skip to content

10 Shires WayEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1989

Last Sale Date
Dec 4, 2015

Property Information

Block1601
Lot64
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page5G

Building Details

Building Class16
Description2SF-1AG
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage1,692
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,500
25%
Improvement Value:$148,500
75%
Total Assessment$199,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,674+0.2%
2024$6,663-0.4%
2023$6,690+1.8%
2022$6,569+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1989