Skip to content

2 Shires WayEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1989

Last Sale Date
Dec 4, 2015

Property Information

Block1601
Lot68
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page5G

Building Details

Building Class16
Description2SF-1AG
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage2,512
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,300
21%
Improvement Value:$194,000
79%
Total Assessment$244,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,194+0.2%
2024$8,179-0.4%
2023$8,213+1.8%
2022$8,064+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1989