Skip to content

132 Treetop LaneEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1995

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 11, 2003

Property Information

Block1609
Lot34
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page5

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage2,502
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,900
24%
Improvement Value:$164,100
76%
Total Assessment$215,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,211+0.2%
2024$7,198-0.4%
2023$7,228+1.8%
2022$7,097+2.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$223,000
DeedBook 7337, Page 995

Property Sale

Sale
$196,375
DeedBook 5881, Page 186

Property Built

Built

Year Built: 1995