Skip to content

6041 Black Horse PikeEgg Harbor Township, NJ 08234

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 28, 2008

Property Information

Block1602
Lot45
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page5

Building Details

Building Class---
DescriptionFAST F.& RETAIL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2.98

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$747,500
34%
Improvement Value:$1,464,800
66%
Total Assessment$2,212,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$74,201+0.2%
2024$74,068-0.4%
2023$74,378+1.8%
2022$73,028+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$1,070,000
DeedBook 6668, Page 186