Skip to content

121 Constitution DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1994

Last Sale Price
$300,000
Last Sale Date
Oct 27, 2025

Property Information

Block1705
Lot1
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage970
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$60,400
42%
Improvement Value:$84,000
58%
Total Assessment$144,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,843+0.2%
2024$4,835-0.4%
2023$4,855+1.8%
2022$4,767+2.8%
Property History
Sales7

Property Sale

Sale
$300,000

To:

Sq Ft970DeedBook 15842, Page 48467

Property Sale

Sale
$210,000
Sq Ft970DeedBook 15807, Page 38114Recorded10/16/2025

Property Sale

Sale
$180,000

To:

Sq Ft970DeedBook 15302, Page 47598

Property Sale

Sale
$175,000
DeedBook 12925, Page 89956

Property Sale

Sale
$143,500
DeedBook 7519, Page 81597

Property Sale

Sale
$95,000
DeedBook 6874, Page 51809

Property Sale

Sale
$96,900
DeedBook 5925, Page 156

Property Built

Built

Year Built: 1994