Skip to content

26 Thornhill DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2006

Last Sale Price
$314,990
Last Sale Date
Mar 21, 2007

Property Information

Block1811
Lot25
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,212
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$44,700
20%
Improvement Value:$179,400
80%
Total Assessment$224,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,516+0.2%
2024$7,503-0.4%
2023$7,534+1.8%
2022$7,398+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$314,990

To:

Sq Ft2,212DeedBook 12592, Page 36356

Property Sale

Sale
$101,500
DeedBook 12466, Page 7551

Property Built

Built

Year Built: 2006